Bez kategoriiModa

5palców

Firma RSA Sport jest wyłącznym dystrybutorem marki Vibram Fivefingers i Injinji w Polsce.

 

Tak producent opisuje swoją misję:
Dobieramy marki i produkty do naszej oferty, kierując ją do wszystkich tych, którzy mają otwarty umysł, chcą wiedzieć więcej, lubią się rozwijać i dążą do doskonałości i harmonii ciała i ducha. Jesteśmy po to, żebyście poczuli różnicę, żebyście doświadczyli zmiany na lepsze. W naszych poszukiwaniach skierowaliśmy uwagę na rynek amerykański, bo tam rodzą się  i rozwijają wielkie przedsięwzięcia. Ameryka jest nie tylko krajem, który słynie z „produkcji” wybitnych sportowców, ale właśnie tam powstaje wiele przełomowych technologii, które potem podbijają świat i stają się standardem wyznaczającym kierunek. Ameryka to kraj ludzi odważnych, skłonnych do eksperymentów. Dlatego warto poświęcić trochę czasu i poczytać o naszych spostrzeżeniach. Jesteśmy pewni, że po lekturze będziecie nam wdzięczni.  Jesteśmy pewni, że kończąc czytać, będziecie pełni chęci do zmian… do rewolucji… będziecie gotowi na alternatywę.

W naszej ofercie znajdziesz wiele rewolucyjnych produktów, jednak przede wszystkich chcemy przekonać Cię do jednego, szczególnie dla nas ważnego

Pierwszą podstawową marką na naszej liście producentów jest włoski Vibram FiveFingers®, który stanowi rewolucję w postrzeganiu obuwia sportowego, a jego przełomowy design pozwala trenować w warunkach zbliżonych do naturalnych, bez ograniczeń, zgodnie z naturą. Dlaczego włoski producent, skoro skupiamy się na Ameryce? Bo Vibram FiveFingers zrewolucjonizował przede wszystkim Amerykę. Strategia firmy była taka, żeby testować i wprowadzać buty właśnie tam. Żeby opanować rynek amerykański, bo jest to kraj, gdzie ludzie są niezwykle otwarci na nowe pomysły. Amerykanie pokochali Vibram FiveFingers zanim Włosi i inne europejskie narody w ogóle poznały produkt. Dziś jest podobnie – w Europie produkt dopiero raczkuje, w USA przeżywa szczyt popularności. Tworzą się fan cluby, ludzie prześcigają się w wymyślaniu nowych zastosowań tego obuwia. Ogólnie Amerykanie dostrzegli i docenili jego zalety.
Wyobraź sobie obuwie, które nie tylko czyni Twoje stopy zdrowszymi, nie tylko wzmacnia stawy i mięśnie stopy czy podudzia, ale też zwiększa zakres ruchu oraz poprawia pracę receptorów odpowiedzialnych za zwinność i balans ciała. Wyobraź sobie obuwie, w którym będziesz biegał dalej, „oszczędniej” jeśli chodzi o energię zużytą podczas biegu, zdrowiej, szybciej, bezpieczniej, w sposób naturalny, zdecydowanie mniej obciążający staw skokowy, kolanowy i biodrowy, przy jednoczesnej mniejszej presji na dolny odcinek kręgosłupa. Brzmi ciekawie? To wszystko ma do zaoferowania Vibram FiveFingers®.

My nie próbujemy Ci wmówić, że Vibram FiveFingers® są „jedyną słuszną drogą”, nie twierdzimy, że nie będziesz już chciał posiadać innego obuwia, bo czasem faktycznie względy bezpieczeństwa czy dyscyplina sportowa, jaką uprawiasz, wymuszają korzystanie ze specjalistycznego sprzętu. Jak w życiu, tak i tutaj potrzebna jest równowaga i jakaś alternatywa. Vibram FiveFingers® są taką zdrową alternatywą dla tradycyjnego obuwia, doskonałym uzupełnieniem treningu o nowe doznania, nową jakość, co w konsekwencji doprowadzi do poprawy wyniku sportowego. Nosząc Vibram FiveFingers® podczas porannego joggingu, na siłowni, podczas innych zajęć sportowych, czy po prostu dla przyjemności, czynisz swoje stopy silniejszymi i bardziej odpornymi na kontuzje. W sposób naturalny! Eksperci na łamach amerykańskiego magazynu The TIME wyszli dokładnie z takiego samego założenia, przyznając w 2007 roku obuwiu Vibram FiveFingers® nagrodę w za najbardziej innowacyjny produkt w kategorii „zdrowie”.

Faktem bezsprzecznym jest jednak, że zalety obuwia Vibram FiveFingers® są doceniane na całym świecie. Każdy, kto miał z nimi kontakt, wypowiada się o nich w samych superlatywach. Amerykańskie fora internetowe pełne są wypowiedzi zachwyconych sportowców, osób aktywnych i zwykłych ludzi, którzy wybierając te buty, kierowali się tylko ich oryginalnym designem. Tysiące fanów na facebook.com, setki materiałów na youtube.com i w specjalistycznych portalach sportowych są rekomendacją samą w sobie. Jakie inne buty na świecie mają swoje fancluby?

Wkrótce w naszej ofercie pojawią się kolejne nowe kolory, nowe modele Vibram FiveFingers®, a także zupełnie nowe produkty, które można przypisać do kategorii „nowości i przełomowe produkty w sporcie”. Nasza oferta będzie systematycznie poszerzana, dlatego zapraszając do lektury naszej strony, zachęcamy też do częstego zaglądania do naszego sklepu internetowego.
Ponadto poniżej znajdziesz linki do oferty naszych pozostałych partnerów handlowych i ich przełomowych produktów:

Wsparcie dla franczyzobiorcy

 • bezpłatna weryfikacja lokalizacji i lokalu zaproponowanego przez klienta,
 • bezpłatna pomoc w znalezieniu odpowiedniej lokalizacji oraz wsparcie przy negocjacjach warunków najmu,
 • bezpłatna koordynacja i pomoc w przygotowaniu projektu oraz adaptacji lokalu / stoiska w zakresie i na warunkach uzgodnionych umową partnerską,
 • zatowarowanie punktu partnerskiego oraz pomoc w zarządzaniu stanem magazynowym,
 • kompleksowe wsparcie w zakresie prowadzenia i funkcjonowania sklepu / stoiska,
 • niezbędne wsparcie marketingowe, wspólne akcje promocyjne i wyprzedażowe w ramach sieci,
 • termin otwarcia punktu handlowego to ok. 2- 3 miesiące od momentu podpisania umowy partnerskiej,
 • przyjazne, bardzo partnerskie warunki współpracy, tj. zapewnienie wyłączności na sprzedaż naszych marek w danym mieście, codzienny system domówień towaru poprzez platformę B2B, nieodpłatne cykliczne szkolenia personelu,
 • brak opłat licencyjnych.

Przewidywana suma inwestycji

Koszt całkowity uruchomienia wyspy handlowej wynosi ok. 100-120 tys. zł netto (wyspa, wyposażenie to ok. 30 proc. kosztu, towar – 70 proc.).

Koszt adaptacji sklepu wraz z towarem – w zależności od wielkości i standardu – 100-200 tys. zł.

Koszt stoiska firmowego w ramach sklepu multibrandowego (Vibram corner) – ok. 25-50 tys. zł (wyposażenie wraz z towarem).

5palcow-wyspa

 

Partner musi przedłożyć odpowiednie zabezpieczenie finansowe, w celu uzyskania limitu kredytowego niezbędnego do prowadzenia działalności. Wartość limitu kredytowego jest każdorazowo ustalana indywidualnie.

Podstawowe wymagania sieci

Dla wyspy handlowej 5palców:

 • lokalizacja w głównym ciągu komunikacyjnym (pasażu) popularnej galerii handlowej w dużym mieście
 • wyspa o powierzchni ok. 10-12 m2.

Dla sklepu multibrandowego:

 • własny lub wynajęty lokal o dowolnej powierzchni, w którym Vibram Corner zajmować będzie ok. 4 m (główny ciąg komunikacyjny sklepu) + 2 m bieżące ściany w dobrze wyeksponowanym miejscu. Preferowana lokalizacja: popularne centrum handlowe lub główna ulica handlowa w mieście powyżej 150 tys. mieszkańców.

Dla sklepu monobrandowego 5palców:

 • Własny lub wynajęty lokal o powierzchni powyżej ok. 20-30 m (powierzchnia sprzedaży wraz z zapleczem). Preferowana lokalizacja: popularne centrum handlowe w mieście powyżej 200 tys. mieszkańców.

Poszukujemy Partnerów Biznesowych w takich miastach jak:

 • Szczecin,
 • Poznań,
 • Wrocław,
 • Kraków,
 • Katowice,
 • Trójmiasto.

Jeżeli dysponują Państwo odpowiednim kapitałem na inwestycję, mają dużo zapału i chęci do zbudowania własnego biznesu w oparciu o nasz pomysł, a ponadto mają pasję sportową, gorąco zachęcamy do kontaktu z nami drogą mailową lub telefoniczną. Zróbmy razem rewolucję!

 

źródło: 5palcow

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *