Finanse i bankowość

Interface Financial Group

Interface Financial Group jest jednym z wiodących międzynarodowych systemów finansowych z usługami przede wszystkim dla małych firm i przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają działalność. Interface zapewnia klientom łatwiejszy dostęp do kapitału obrotowego, i oferuje im rozwiązanie, które umożliwia szybszy przepływ pieniędzy poprzez dyskontowania faktur (invoice discounting).

Firma została założona w 1972 roku. Od 1990 roku z sukcesem rozwija sieć franczyzową, która obecnie posiada ponad 190 partnerów na całym świecie.
Siedziby firmy znajdują się w Makhamu, stan Ontario w Kanadzie i w Bethasda, stan Maryland, USA.
W ciągu ostatnich 8 lat Interface Financial Group jest regularnie na liście 500 największych systemów franczyzowych na świecie magazynu Entrepreneur. Od 2012 roku Interface jest na liście 100 najlepszych biznesów franczyzowych, który można prowadziś z domu (Top 101 Homebased Franchise).
Interfejs jest posiadacz „World Class” przez Franchise Franchise Research Institute – Nagrody są przyznawane koncesje, które zapewniają doskonałe wsparcie dla ich odbiorców.

Misja

Misja Interface jest prosta: zapewnić klientom szybszy przepływ gotówki przez sprawdzony model biznesowy dyskontowania faktur, a franczyzobiorcom zapewnić prosty model biznesowy i szansę na dobry zarobek.

Dyskontowanie faktur

Dyskontowania faktur jest „dojrzałą” usługą finansową na którą jest stale rosnący popyt. W przeciwieństwie do firm faktoringowych, których usługi skierowane są przede wszystkim średnich i dużych przedsiębiorstw, usługi dyskontowania faktur są przeznaczone dla mniejszych firm. Klientami są nowo powstałe firmy lub te, które są jeszcze w fazie rozwoju – i mają roczne obroty za niskie dla faktoringu. W Europie dużo mniej firm korzysta z usług faktoringowych niż w USA, a więc możliwości rozwoju są jesczez większe.
Klientami są firmy wystawiąjące faktury z terminem zapłaty powyżej 30 dni. W ramach usługi dyskontowania faktur otrzymują one natychmiastową płatność ze strony Interface Financial Group pomniejszoną o dyskonto będące zyskiem Interface.
Usługi interface są oparte na tworzeniu „relacji z klientami”, więc są najlepszymi kandydatami na franczyzobiorców są osoby wywodzące się lub posiadające doświadczenie w bankowości, faktoringu, działalności maklerskiej, rachunkowości lub podobnych usługach finansowych.

Jednostki franczyzowe
USA (141), Kanada (14), świat (38)

 

140530-theinterfacefinancialgroup

 

Wsparcie dla franczyzobiorcy

  • Szkolenie w siedzibie firmy (2 dni) oraz lokalizacji franczyzobiorcy (3-5 dni);
  • Regularne wsparcie: newsletter, spotkania, infolinii, system IT;
  • Wsparcie marketingowe;
  • Telemarketing.

Przewidywana suma inwestycji

Całkowita kwota inwestycji zawiera się pomiędzy 50-100 tys. USD, w tym opłata wstępna w wysokości 39 tys. USD. Umowa zostaje zawarta na 10 lat z możliwością przedłużenia.

Podstawowe wymagania sieci

Oczekuje się, że franczyzobiorca będzie samodzielnie prowadził swój biznes.
Umiejętności, które powinny cechować franczyzobiorców:

  • negocjacje i komunikacja (w mowie i piśmie);
  • zdolność do podejmowania decyzji;
  • zdolność do rozwiązywania problemów – zdolność do poruszania się „w ramach wytycznych”;
  • umiejętności budowania relacji z klientami;
  • samodyscyplina;
  • doświadczenie w operacjach finansowych.

Źródło: Interface Financial Group

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *