Edukacja

Act and Play – Drama dla Dzieci

Pomysł na założenie szkoły powstał w roku 2009, podczas moich studiów aktorskich w Londynie. To właśnie tam po raz pierwszy spotkałem się z nowatorskim podejściem, które stało się fundamentem naszej szkoły – traktowaniem aktorstwa nie jako celu samego w sobie, ale jako środka do rozwoju osobowości. Tak też narodził się pomysł na założenie Act and Play – szkoły, której głównym celem jest rozwijanie w dzieciach pewności siebie, wysokiej samooceny i wiary we własne możliwości. Podczas moich londyńskich studiów zauważyłem jeszcze jedną rzecz – niezwykle serdeczne i otwarte podejście nauczyciela do ucznia, coś z czym ciągle tak rzadko spotkamy się w Polsce. Nawet na studiach aktorskich w Akademii Teatralnej nauczyciel najpierw od nas wymagał a dopiero potem ewentualnie nagradzał nasze wysiłki. W Londynie sytuacja była zupełnie odwrócona – prowadzący zamiast wymagać oferował nam swoje zaangażowanie, entuzjazm, energię i pozytywne nastawienie. W takiej sytuacji nie musiał już od nas niczego wymagać – to my staraliśmy się w naszej pracy oddać mu jak najwięcej tego entuzjazmu i pozytywu, którymi nas zaraził. Intuicyjnie poczułem, że jest to najlepszy sposób na przekazywanie wiedzy i na nim postanowiłem oprzeć nasze zajęcia.
Szkoła powstała we wrześniu 2010 roku. Na początku zaczynaliśmy skromnie, w pierwszym roku działania firmy oprócz mnie zajęcia prowadził tylko jeden nauczyciel, rok później liczba ta wzrosła do dwóch. W 2011 pozyskaliśmy środki unijne na rozwój naszej firmy, co pozwoliło na szybszy jej rozwój.
W 2014 roku otrzymaliśmy nagrodę Słoneczniki przyznawaną przez portal Czas Dzieci dla najbardziej rozwojowej inicjatywy dla dzieci w Warszawie. W tym samym roku otworzyliśmy naszą pierwszą filię w Łodzi.
Obecnie pracuje u nas 11 nauczycieli prowadzących zajęcia w ponad 100 grupach. Zajęcia odbywają się w 36 placówkach na terenie Warszawy i okolic oraz 13 placówkach na terenie Łodzi, łącznie uczy się u nas ponad 1500 dzieci. W 2015 zostaną otwarte filie w Poznaniu i Krakowie.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani naszymi zajęciami a nie prowadzimy jeszcze ich w placówce, w której uczy się wasze dziecko, prosimy o kontakt, w następnym roku na pewno się tam pojawimy. Zapraszam serdecznie wszystkich rodziców i dzieci na nasze zajęcia!

Jednostki własne 6

Jednostki franczyzowe 2

 

zd33

 

Dla franczyzobiorcy

Act and Play zapewnia swoim franczyzobiorcom:

cały know-how metodyczny, który uwzględnia bezpłatne szkolenia;
dostęp do materiałów dydaktycznych;
opiekę metodyczną;
pomoc w zakresie działań marketingowych;
pomoc w zakresie administracyjnego funkcjonowania placówki.
suma inwestycji
Do rozpoczęcia franczyzy w Act and Play nie jest konieczny żaden wkład własny ani wstępna opłata licencyjna. Miesięczna opłata franczyzowa ma wartość procentową i waha się od 5 do 10 proc. obrotu w zależności od ilości uczniów w danej placówce oraz wielkości miasta, w którym placówka funkcjonuje.

Nie wymagamy także posiadania własnego lokalu. Jedynymi kosztami które na początku działalności ponosi franczyzobiorca są koszty związane z drukiem materiałów marketingowych, które wynoszą ok. 1 tys. zł. Nasz model biznesowy jest bardzo bezpieczny i zakłada rozwój filii franczyzobiorcy nie z jego środków własnych a z zysków, które będzie czerpał z franczyzy.

Wymagania sieci

Od przyszłych franczyzobiorców oczekujemy:
otwartości do nauki;
nowatorskiego podejścia do pracy z dziećmi;
pasji i energii niezbędnej do prowadzenia zajęć z dziećmi.
Nie wymagamy konkretnego wykształcenia- najważniejsze dla nas są naturalne predyspozycje do pracy z maluchami i świetny kontakt z nimi. Trzeba podkreślić, że w naszym modelu franczyzobiorca jest osobą, która na początku działania franczyzy prowadzi osobiście zajęcia w swojej placówce, dlatego też powyższe cechy są dla nas niezwykle istotne. Doświadczenie w pracy z dziećmi będzie dodatkowym atutem, jednak ze wszystkich wymagań najważniejsze jest aby franczyzobiorca był osobą energiczną, pełną zapału z pozytywnym podejściem do dzieci oraz dobrą organizacją pracy własnej.

Kontakt
Act and Play Tomasz Marciniak Okopowa 20/136, 01-063 Warszawa 603 265 223 dramadladzieci@gmail.com

Źródło: Act and Play – Drama dla Dzieci

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *