Edukacja

Mały Inżynier.pl

Mały Inżynier odznacza się ogromną popularnością i ugruntowaną pozycją lidera na rynku edukacyjnych zajęć pozalekcyjnych. Warsztaty dla dzieci Mały Inżynier to doskonałe połączenie wiedzy z zabawą. Nauka programowania, konstruowanie robotów, warsztaty z eksperymentów, zajęcia z elektroniki – w szerokiej ofercie Małego Inżyniera każde dziecko znajdzie coś dla siebie!
Misją jest zaszczepienie w dzieciach zamiłowania do nauk ścisłych. Kadrę Małego Inżyniera stanowią pracownicy naukowi, doktoranci, absolwenci, studenci Politechniki Poznańskiej, studenci Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz wykwalifikowani pedagodzy. Firma realizuje program praktyk studenckich, współpracując z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w ramach Biura Kreatywnego Małego Inżyniera. Od początku działalności przedsiębiorstwo realizuje z wielkim powodzeniem liczne projekty unijne kształcąc uczniów, nauczycieli, naukowców.
Na zajęciach Małego Inżyniera kładziemy nacisk na praktyczny aspekt nauki. Wychodząc z założenia, że każde dziecko uwielbia eksperymentować. Samodzielne wykonywanie doświadczeń to doskonała zabawa i niezwykle pouczająca przygoda. Prowadzone są zajęcia edukacyjne na terenie Poznania, Warszawy, Wrocławia, Piły, Legionowoa, Łodzi, Szczecina, Zielonej Góry.Kursy i zajęcia dla dzieci oferowane przez Małego Inżyniera cieszą się dużym powodzeniem w całym kraju, dzięki czemu liczba kursantów stale rośnie. Wśród oferty znaleźć można między innymi: półkolonie letnie i zimowe, urodziny dla dzieci, eventy i wiele innych.

 

Happy childhood. Delighted nice positive girl smiling and sitting at the table while her father and brother playing with lego blocks in the background

 

Współpraca

Partnerstwo w ramach projektów dofinansowanych z ue

W związku z planowanymi konkursami na działania edukacyjne w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych firma zaprasza do współpracy gminy zainteresowane wspólnym przygotowaniem wniosku, a jeśli się uda wspólnej realizacji projektu (jako Lider lub Partner).
Współpraca z Fundacją Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera nie wiąże się dla gminy z żadnymi kosztami, potrzebna jest tylko pomoc w zebraniu informacji od zainteresowanych udziałem w projekcie szkół.

Realizacja projektów finansowanych z UE to szansa dla szkół , aby:

a)zapewnić dzieciom ciekawe zajęcia dodatkowe, do których ze względów finansowych mają ograniczony dostęp;
b)przeszkolić nauczycieli z nowych metod i tematyk zajęć – np. nauczanie przedmiotów ścisłych metodą eksperymentu czy programowanie na zajęciach z informatyki;
c)poprawić warunki dydaktyczne poprzez doposażenie pracowni przedmiotowych w sprzęt niezbędny do przeprowadzania doświadczeń i eksperymentów oraz matematyki i języków obcych– koszt doposażenia to maks. 30% wartości projektu;
d)zorganizować w szkole atrakcyjne wydarzenia edukacyjne np. festiwal nauki czy efektowne pokazy naukowe.

Zapraszamy do kontaktu telefinicznego 516 037 585 lub e-mailowego: fundacja@malyinzynier.pl

Firma chętnie podejmie współpracę ze szkołami lub firmami, które chciałby wspomóc pociechy swoich pracowników czy dzieci z placówek znajdujących się w środku lokalnym przedsiębiorcy. W ramach działalności statutowej

Oferta:

Organizacja festiwali naukowych z efektownymi pokazami, częścią warsztatową i stanowiskami interaktywnymi.
Organizacja warsztatów dla dzieci np. z robotyki z wykorzystaniem klocków LEGO, eksperymentów, elektroniki, programowania.
Pokazy naukowe pełne spektakularnych doświadczeń, np. pokazy chemiczne, z ciekłym azotem, suchym lodem, wielkie bańki mydlane czy kuchnia molekularna.
Półkolonie letnie i zimowe z robotyki, eksperymentów, elektroniki i programowania
Chętnie zrealizujemy również Wasze pomysły, działania w ramach edukacji możemy dostosować do potrzeb dzieci lub profilu działalności firmy.

Szkolenia dla nauczycieli 

z prowadzenia zajęć metodą eksperymentu

Największym wyzwaniem współczesnej edukacji jest konieczność stosowania nowych form nauczania, zachęcających uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy.
Wśród Uczniowie nawet jeśli są ciekawi świata stracili umiejętność właściwego zadawania pytań i szukania odpowiedzi. Na taką sytuację wpływa łatwy dostęp do wiedzy za pomocą Internetu i zastępowanie samodzielnego myślenia wyszukiwarkami czy gotowymi opracowaniami i streszczeniami dostępnymi w sieci. Uczniowie są zainteresowani łatwym i szybkim sposobem poznania wyników, nie analizują, nie myślą krytycznie nad złożonością procesów zachodzących w przyrodzie.
Dlatego podstawą każdego realizowanego przez nas działania jest umożliwienie dzieciom praktycznego dotarcia do wiedzy. By przekonać ich, że nauka nie jest nudna lecz fascynująca.

Firma dzielimy się swoim doświadczeniem z zakresu prowadzenia zajęć metodą eksperymentu dla dzieci w wieku 7-12 lat.
Propozycja szkoleń dla nauczycieli i edukatorów przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, matematyki i techniki z następującej tematyki:

  • Szkolenia zajęcia przyrodnicze
  • Szkolenia robotyka
  • Szkolenia programowanie

Koncepcja zajęć prezentowanych w ramach szkolenia opiera się o wykorzystanie zarówno prostych, jak i bardziej zaawansowanych pomocy dydaktycznych, umożliwiających wykonywanie przez uczniów samodzielnie (pod nadzorem opiekuna/nauczyciela) konkretnych czynności, zgodnie z zasadami nauczania czynnościowego i jest dostosowana do poziomu rozwoju uczniów w wieku 10-12 lat.

Kontakt
Mały Inżynier Ewa Bednarek Grudzielec 47, 63-440 Raszków 792 505 607 61 278 68 67 franczyza@malyinzynier.pl

Źródło: Mały Inżynier

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *